Na een uitgebreid onderhoud is de zeilboot van de vereniging weer klaar voor gebruik. Afgelopen weken is deze naast een nieuw likje verf ook van een naam voorzien, in lijn met Loch Ness’ mythische Nessie heeft de commissie gekozen voor de koosnaam van de Kraken; Octo.

Door achterstallig onderhoud en een rommelige conditie was het achtergestelde bootje ook wel toe aan wat aandacht. De Octo is dan ook grondig aangepakt en door de commissie door de wassstraat gehaald en van nieuwe glimmende delen voorzien. Zo is de ravelende verstaging vervangen, het houtwerk hersteld en zijn de lijnen gecontroleerd en waar nodig vervangen. Het slechte weer leek het werk enige tijd stil te leggen maar Stadswerf Leeuwarden en het personeel van de NHL waren ons initiatief goedgezind en boden hun de faciliteiten aan.

Je kunt de Octo 1 nu reserveren om een dagje te zeilen.